جستجو

فرم های سایت

فهرست

ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید

افراد آنلاین
4 کاربر آن‌لاين است (3 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 4

بیشتر...

گفتگو با یاسر جرجانی بهترین چابکسوار میادین اسبدوانی

فرستنده مهمان در تاريخ ۱۳۸۹/۴/۲۳ ۲۳:۳۳:۲۷ (2473 بار خوانده شده) اخبار فرهنگی و ورزشی(بخش مصاحبه ها)
تصویر کوچک شدهچابكسوار نمونه مسابقات سواركاري آق‌قلا گفت: بهترين خاطره‌ام قهرماني با اسبي به نام گل زيبا و بدترين خاطره‌ام مربوط به مرگ همين اسب است.ياسر جرجاني امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار داشت: از آنجائي‌كه شغل خانوادگي ما پرورش اسب است، من از كودكي با اين حيوان آشنا شدم و از سال 1385 تاكنون به صورت حرفه‌اي به سواركاري مي‌پردازم.وي در خصوص نحوه آموزش و اولين مربي خود گفت: من به واسطه علاقه زياد خود به اين رشته سواركاري ابتدا به تنهايي با اسب تمرين كردم و بارها و بارها از اسب به زمين افتادم اما پس از مدتي برادرم جمشيد به عنوان مربي با من كار كرد.

اين چابكسوار گلستاني در خصوص افتخارات خود نيز گفت: تا به حال به هيچ مسابقه خارجي اعزام نشده‌ام، اما در اكثر مسابقات داخلي كشور عنوان نخست و همچنين بهترين چابكسوار را كسب كرده‌ام.
وي در خصوص انتخاب خود به عنوان چابكسوار نمونه چنين گفت: عوامل بسياري در دستيابي به اين مهم نقش دارد ولي فكر مي‌كنم مهمترين آن علاقه و پشتكار يك چابكسوار است.
جرجاني با بيان اينكه اوقات فراغت به معناي معمول آن را ندارد، اضافه كرد: بيشتر اوقات خود را در كنار اسب مي‌گذرانم به طوري كه حتي دو روز هم به‌دور از اسب نمي‌توانم سپري كنم.
وي در پاسخ به اين پرسش كه آيا به رشته ورزشي ديگري هم علاقه داريد، گفت: اگر فرصت پيدا كنم فوتبال و فوتسال هم بازي مي‌كنم.
اين چابكسوار نمونه در خصوص بهترين خاطره ورزشي اش گفت: سال‌ها پيش با اسب خودم به نام "گل زيبا " به مقام قهرماني رسيدم و آن بهترين خاطره من محسوب مي‌شود.
وي همچنين از مردن اسب "گل زيبا " به عنوان بدترين خاطره ورزشي ياد كرد و گفت: بعد از مرگ اين اسب من تا مدت‌ها به لحاظ روحي و رواني به هم ريخته بودم.
ياسر جرجاني با اشاره به نژادهاي مختلف اسب، گفت: هر نژاد داراي خصوصيات خاص خود است، مثلا اسب تروبرد به لحاظ سرعت اسب مناسبي است ولي اسب تركمن به لحاظ استقامت معروف است و خودم شخصا اسب نژاد تركمن را دوست دارم.
وي با بيان اينكه پيست‌هاي سواركاري استان در گنبدكاووس، آق‌قلا و بندرتركمن با استانداردهاي جهاني فاصله دارند، تصريح كرد: در شرايط موجود پيست ميدان سواركاري بندرتركمن را به لحاظ وضعيت زمين ترجيح مي‌دهم.
اين ورزشكار گلستاني نقش اسب را در كنار سواركار در كسب عنوان قهرماني مهم دانست و گفت: هم اسب و هم چابكسوار به يك ميزان در كسب عنوان قهرماني نقش دارند و اگر چابكسوار آماده باشد و اسب همراهي نكند نتيجه مطلوب حاصل نمي‌شود و همين‌طور بالعكس.
وي سخت‌ترين مرحله مسابقات سواري را 100 متر ابتدائي عنوان كرد و گفت: مهم‌ترين مرحله براي يك چابكسوار نيز 200 متر پاياني است.
ياسر جرجاني وضعيت داوري در ميدان‌هاي سواركاري را كم اشتباه خواند و اظهار داشت: داوري توسط يك تيم انجام مي‌شود و اگر يكي از آنان در صورت خطاي ديد اشتباه كند در مجموع تيم داوري تصميم مي‌گيرد و به همين خاطر كمتر اشتباه پيش مي‌آيد.
وي در خصوص وضعيت مالي چابكسوران هم گفت: درآمد چابكسوار فقط 10 درصد از كل جايزه تعيين شده است و 90 درصد باقي مانده به طور مساوي بين مربي و صاحب اسب تقسيم مي‌شود.
دارنده عنوان بهترين چابكسوار ميدان سواركاري كشور، نقش مربي در كسب عنوان قهرماني را مهم ارزيابي كرد و گفت: من هميشه سعي مي‌كنم تاكتيك‌هاي مربي را به مرحله اجرا بگذارم اما در برخي موارد اسب همراهي نمي‌كند و در اين مرحله چابكسوار بايد خود را با شرايط اسب وفق دهد و تاكتيك را عوض كند.
وي مهم‌ترين و حياتي‌ترين موضوع در مجموعه سواركاري استان را عدم وجود يك پيست سواركاري استاندارد با زمين شني دانست و گفت: در برخي از اوقات به دليل نداشتن زمين شني بارها و بارها مسابقات بر اثر بارندگي‌هاي فصلي تعطيل مي‌شود.
صفحه مناسب چاپ

Design & Hosting By: ilyadgonbad.com