جستجو

فرم های سایت

فهرست

ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید

افراد آنلاین
5 کاربر آن‌لاين است (3 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 5

بیشتر...

مهارتی به نام تست زدن به نقل از مجله ی راه موفقیت(13900229)

فرستنده 4890000 در تاريخ ۱۳۹۰/۲/۲۹ ۱۶:۳۰:۰۰ (3223 بار خوانده شده) مقالات آموزشی
مهارتی به نام تست زدن به نقل از مجله ی راه موفقیت
به توصیه های زیر عمل کنید تا از فصل بهار به خوبی استفاده کنید:
1. از امروز تا جایی که می توانید به ساعات مطالعه خود بیفزایید، چون دیگر تا کنکور و امتحان نهایی زمان زیادی باقی نمانده است.
2. انرژی خود را بین دروس با توجه به اهمیت آن درس تقسیم کنید ( بودجه بندی سوالات کنکور که در صفحه روبرو چاپ شد است ) .
توان خودتان را با انجام کارهای بیهوده ای مثل موارد زیر از بین نبرید :
الف ) مطالعه بخشی از کتاب که ممکن است یک سوال از آن بخش بیاید یا نیاید و یا در 5 سال اخیر سوالی از آن مطرح نشده است .
مبحثی را که هر چه می خوانید متوجه نمی شوید و کلاس و معلم گرفتن هم فایده ای نداشته است ولی با این حال ، به این درس فکر می کنید و یا تلاش می کنید که درستش کنید ، در صورتی که کارهای مهم تری دارید.
3. مهمترین کار سه ماهه آخر برای کنکوری ها تست زدن یک مهارت مثل دوچرخه سواری ، شنا کردن ، آشپزی و ... است.
شما هر چقدر که فیلم و کتاب درباره این مسایل بخوانید ، شناگر یا آشپز نمی شوید . تنها راه حل ، اقدام کردن است ، باید دست ها را بالا بزنید و اقدام کنید . بپرید توی آب و آب بخورید و دست و پا بزنید تا شنا یاد بگیرید . مواد غذایی را قاطی کنید و بپزید و دست و بالتان را بسوزانید تا آشپز شوید.
تست زدن هم همین است . شما هر چقدر هم خوب درس خوانده باشید و پدر و مادرتان هم از شما راضی باشند ، ربطی به تست زدن ندارد . باید تست بزنید و تست بزنید و تست بزنید.
این روزها تمام تلاشتان را انجام دهید و به جای درس خواندن تا جایی که می توانید تست کار کنید . حداقل روزی 100 ، 200 ، 300 ، 500 و اگر توانستید 1000 تا تست بزنید.
4. در موقع تست زدن علاوه بر نکاتی که در روش تست زدن گفته شد حتما به نکات زیر توجه کنید :
الف : از امروز حتما تست ها را یکجا بزنید و یکی یکی پاسخ ندهید یعنی 30 تا تست دیفرانسیل را در 40 دقیقه پاسخ دهید نه اینکه هر تست را که زدید با جوابش چک کنید . به این کار مسئله حل کردن یا تست زدن آموزشی می گویند نه تست زدن.
ب : سعی کنید روزهای تعطیل که مدرسه یا آموزشگاه نمی روید صبح تا ظهر پشت میز بنشینید و از درس های مختلف مثل روز کنکور از خودتان آزمون بگیرید تا بدنتان آماده شود و در دوران جمع بندی خرداد کمتر اذیت شوید.
ج : اگر سوالات کنکور سراسری و آزاد را به صورت طبقه بندی شده می زنید اشکالی ندارد، ولی دفترچه کنکور سراسری و آزاد عمومی و اختصاصی را با هم پاسخ ندهید . مثلا سوالات تجربی سال 88 را با هم نزنید . این کار مربوط به دوران جمع بندی خرداد است ( چه سوالات عمومی چه سوالات اختصاصی ) و اگر الان این کار را بکنید در ماه آخر چون تست پیدا نمی کنید مجبور می شوید سوالت تالیفی کار کنید.
د : کمتر، از یک مبحث یک درس تست بزنید. از مباحث مختلف یک درس و درس های متفاوت در کنار هم تست بزنید و خودتان را به روند کنکور نزدیک کنید.
ه : وقت بگیرید و تست بزنید . برای تست های ریاضی و فیزیک حدود 70 تا 90 ثانیه و دروس عمومی و زیست شناسی و شیمی و دروس رشته انسانی بجز ریاضی و اقتصاد حدود 40 تا 60 ثانیه .
5 . اگر در کنکورهای آزمایشی شرکت کرده اید، که حتما باید شرکت می کردید، ادامه دهید و اگر هم تا الان شرکت نکرده اید، حتما در این آزمون ها ثبت نام کنید و بدانید هدف از این کنکورها کسب رتبه و تراز و ... نیست ، بلکه تمرینی است برای آزمون اصلی . مثلا وقتی می خواهید برای یک مهمانی غذای جدیدی درست کنید که تا به حال این کار را نکرده اید چند بار قبل از آن تمرین می کنید که دست تان راه بیفتد و جلوی مهمان ها بد نشود . این همان کاری است که در کنکورهای آزمایشی باید انجام دهیم . در جدول ربرو توزیع سوالات کنکور سراسری در رشته ریاضی و تجربی در 3 سال اخیر را آورده ایم و ستون 89 را خالی گذاشته ایم که بروید و تعداد آنها را پیدا کنید و به این ترتیب با سوالات کنکور سال 89 آشنا شوید.
موفق باشید و سربلند
صفحه مناسب چاپ

Design & Hosting By: ilyadgonbad.com