جستجو

فرم های سایت

فهرست

ورود
شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:

ورود خودکارواژه رمز را فراموش کرده‌اید؟

عضو شوید

افراد آنلاین
4 کاربر آن‌لاين است (3 کاربر در حال مشاهده‌ی سایت اخبار)

عضو: 0
مهمان: 4

بیشتر...


(1) 2 3 4 5 »
فرستنده 4890000 در تاريخ ۱۳۹۱/۳/۱۰ ۱۶:۳۰:۰۰ (1323 بار خوانده شده) اخبار فرهنگی و ورزشی(بخش مصاحبه ها)
سرکار خانم آی سن اینچه برونی کارشناس ادبیات فارسی نویسنده ،شاعر و بازیگرمی باشد . کتاب شعری به زبان فارسی در تیراژ1500 نسخه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به چاپ رسانده است.
هم اکنون وی در مدارس به عنوان مربی تئاتر وکارگردانی فعالیت دارند.کتابهای شعر وداستان ومجلات خانواده را می خوانند.در دوره دبیرستان رئیس شورای دانش آموزی و در دانشگاه عضو بسیج دانشجویی بوده اند ودر فعالیت کارهای بسیجی رتبه نیز کسب کرده اند.
نامبرده هم اکنون کارورز پشتیبانی (مشاور) کانون فرهنگی آموزش (قلم چی) می باشد که به زودی به جرگه مشاورین کانون خواهند پیوست. ایشان مسئول قسمت هنر ،شعر و ادب در سایت کانون گنبد می باشند دانش اموزان که در مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان و دانشجویانی که ذوق نقاشی ،هنر وشعر و ادب دارند آن را به ادرس سایت وایمیل کانون بفرستند کارهای خوب شما به نام خود شما در سایت کانون درج خواهد شد.
خواهشمند است حتی الامکان عکس خود را اسکن کرده و همراه با ادرس الکترونیکی (ایمیل)خود برای ما بفرستید.
ادرس سایت www.kanoongonbad.ir
ایمیل کانون info@kanoongonbad.ir
فرستنده مهمان در تاريخ ۱۳۸۹/۴/۲۴ ۰:۰۹:۲۷ (2089 بار خوانده شده) اخبار فرهنگی و ورزشی(بخش مصاحبه ها)
سایت کانون فرهنگی آموزش (قلم چی)- گنبد کاووس در نظر دارد اطلاعات هئیت های ورزش شهرستان گنبد کاووس را به صورت خلاصه تهیه و در معرض دید علاقمندان به ورزش نماید. رشته ای مورد نظر :
هئیت اسبدوانی _ والیبال _ کوه نوردی _ فوتبال _ فوتسال _ بسکتبال _ سپک تاکرا و .....

لطفا جهت همکاری مطالب خود را به آدرس پیک الکترونیک (ایمیل) info@kanoongonbad.ir ارسال نمایید.
فرستنده مهمان در تاريخ ۱۳۸۹/۴/۲۳ ۲۳:۳۳:۲۷ (2473 بار خوانده شده) اخبار فرهنگی و ورزشی(بخش مصاحبه ها)
تصویر کوچک شدهچابكسوار نمونه مسابقات سواركاري آق‌قلا گفت: بهترين خاطره‌ام قهرماني با اسبي به نام گل زيبا و بدترين خاطره‌ام مربوط به مرگ همين اسب است.ياسر جرجاني امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار داشت: از آنجائي‌كه شغل خانوادگي ما پرورش اسب است، من از كودكي با اين حيوان آشنا شدم و از سال 1385 تاكنون به صورت حرفه‌اي به سواركاري مي‌پردازم.وي در خصوص نحوه آموزش و اولين مربي خود گفت: من به واسطه علاقه زياد خود به اين رشته سواركاري ابتدا به تنهايي با اسب تمرين كردم و بارها و بارها از اسب به زمين افتادم اما پس از مدتي برادرم جمشيد به عنوان مربي با من كار كرد.
ادامه | 5894 کلمه در ادامه متن
فرستنده مهمان در تاريخ ۱۳۸۹/۳/۲۴ ۲۲:۱۳:۱۷ (2279 بار خوانده شده) اخبار فرهنگی و ورزشی(بخش مصاحبه ها)
تصویر کوچک شدهبراي نشان دادن احترام والاي مسلمانان سني به اهل بيت حضرت رسول (ص) نيازي به بر شمردن شواهد و ادله از كتب حديث و سخنان بزرگان اين مذهب نيست و نگارنده كه خود بر مذهب تسنن است در اين مقاله بدون هيچ توضيحي ابتدا تنها به چند نمونة كوچك از احترام تركمنها ـ كه سني مذهب هستند ـ به امامان اشاره مي‌نمايد و در ادامه ، با استناد به برخي اشعار مختومقلي فراغي (1169-1112 هجري شمسي) كه سني‌مذهب است و به بياني بنيانگذار ادبيات مكتوب تركمني مي‌باشد ، سعي خواهد نمود نگرش ايشان به واقعة كربلا و شهادت امام حسين و يارانش را بيان نمايد.
ادامه | 24370 کلمه در ادامه متن
فرستنده مهمان در تاريخ ۱۳۸۹/۳/۱۸ ۲۰:۰۷:۳۹ (2114 بار خوانده شده) اخبار فرهنگی و ورزشی(بخش مصاحبه ها)
1000 میلیارد دلاربرای اشتغال کامل درکشور .
رئیس اتاق بازرگانی وصنایع ومعادن ایران مطلب فوق را اعلام نمود.
فرستنده مهمان در تاريخ ۱۳۸۷/۱۱/۱۳ ۲۲:۰۱:۳۵ (1456 بار خوانده شده) اخبار فرهنگی و ورزشی(بخش مصاحبه ها)
ادامه | 3198 کلمه در ادامه متن
فرستنده مهمان در تاريخ ۱۳۸۷/۱۰/۲۸ ۱۳:۴۰:۰۰ (1102 بار خوانده شده) اخبار فرهنگی و ورزشی(بخش مصاحبه ها)
ادامه | 33905 کلمه در ادامه متن
فرستنده مهمان در تاريخ ۱۳۸۷/۱۰/۱۱ ۲۱:۲۲:۴۹ (1184 بار خوانده شده) اخبار فرهنگی و ورزشی(بخش مصاحبه ها)
درچه مسابقاتي و چه مقطعي ( شهرستاني ،استاني ،كشوري ،جهاني) شركت كرده ايد ؟ چه مقامي؟

كسب مقام در 3 دوره جشنواره خوارزمي : 2
سال اول استاني و در سال آخر ادامه تا كشوري و انصراف به دليل درس
در مسابقات بين المللي آلمان كسب ديپلم افتخار به خاطر اختراع دستگاه خشك كن در خلاء
در مسابقات سوئيس 2 مدال نقره .
در مسابقات چين مدال برنز

وضعيت تحصيلي و شغلي پدرو مادر
هردو ديپلم هستند.

در چه رشته اي تحصيل مي كنيد ؟
رشته رياضي فيزيك

در كدام درس ضعيف بوديد يا آن را دوست نداشتيد ؟
تقريبا هيچ كدام

دوست داريد درچه رشته اي ادامه تحصيل بدهيد ؟ وتحقيق كنيد؟
اگر خدا بخواهد در رشته هوا و فضا

مشوق شما د راختراعات ؟
پدر و مادرم

آيا با كانون فرهنگي آموزش قلم چي آشنايي داريد؟ در آن شركت ميكنيد؟
زياد نه

چه كساني از نخبگان را مي شناسيد تا براي مصاحبه معرفي كنيد.كساني هستند آقاي محسن زماني (در سطح جشنواره خوارزمي)

برخورد دوستان و مسئولين مدرس با شما ؟
خوب هستند ولي حمايت كامل نمي كنند.

مسئولي كشور ذي ربط چگونه مي توتنند ازتوانمندي ها ي شما استفاده كنند ؟
اگر امكانات لازم را داشتند

كدام شاعر را بيشتر دوست داريد؟
مولانا

به كدام ترانه خوان بيشتر علاقه داريد؟
محمد اصفهاني

چه تصميمي براي آينده داريد؟
فعلا ادامه تحصيل

در پايان هرگونه سخني يا پيامي كه داريد .
هميشه سعي كنيم به هدفي كه انتخاب كرديم فكر كنيم و بايد اين رو بدونيم كه همان طور كه د راين جامعه حركت مي كنيم يا باعث پيشرفت ميشيم يا باعث تخريب ،پس بهتره باعث پيشرفت باشيم

[تصویر کوچک شده
فرستنده مهمان در تاريخ ۱۳۸۷/۹/۲۸ ۱۹:۳۰:۰۰ (847 بار خوانده شده) اخبار فرهنگی و ورزشی(بخش مصاحبه ها)
روز نامه جام جم وي‍ژه نامه نسل سوم 26/09/1387

لطفا ما را دست‌كم نگيريد!
شايد خيلي از شما ندانيد كه طلبه‌ها اهل ورزش كردن، آن هم در نوع قهرماني آن هستند. شايد اين را ندانيد كه در حال حاضر برخي از همين طلاب جوان، داراي عناوين قهرماني از مسابقات داخلي و بين‌المللي هستند.شايد اين را هم ندانيد كه در همين حوزه علميه، فوتباليست‌هاي قهاري پيدا مي‌شوند، اما كسي اين را نمي‌داند، همان طور كه من نمي‌دانستم. براي اين كه اين ندانستن‌هاي احتمالي‌مان به دانستن مبدل شود، پيشنهاد ما اين است كه حتما اين گزارش را بخوانيد؛ گزارشي كه البته به طور اجمالي به ورزش طلاب پرداخته است. ماجراي اين گزارش هم از آنجا شروع شد كه به بهانه برپايي جشنواره فرهنگي، ورزشي طلاب سراغ طلبه‌هاي جوان رفتيم و گپ و گفتي خودماني با آنها زديم.


طلبه ورزشكار خبرنگار و محمدجعفر عابدي، طلبه‌اي است كه از سال 68 وارد دنياي طلبگي شده و اتفاقا از همين زمان به طور جدي به ورزش فوتبال پرداخته و تا امروز كه 39 ساله است دست از فوتبال بازي كردن برنداشته است.
نكته جالب در مورد او اين است كه حدود 10 سال هم هست كه كار خبرنگاري كرده و مي‌كند. او حتي در صداوسيماي مركز قم به عنوان يك تحليلگر فوتبال حضور پيدا مي‌كند و در برنامه‌ها، مسابقات فوتبال را تحليل مي‌كند.

او تا به حال با چهره‌هاي سرشناسي از فوتبال كشور همچون فيروز كريمي، مجيد جلالي، فرهاد كاظمي و ناصر حجازي مصاحبه داشته و با خيلي از آنها ارتباط دوستانه‌اي هم دارد. عابدي شهريور سال 76 كه تيم فوتبال استقلال تهران به مربيگري ناصر حجازي براي انجام يك ديدار دوستانه با تيم ميلادي، قهرمان باشگاه‌هاي قم به اين شهر سفر كرده بود، گلي به ياد ماندني زد.

ماجراي اين بازي خاطره‌انگيز را از زبان خودش مي‌شنويم: «تا آن سال (1376) سابقه نداشت كه تيم بزرگي مثل استقلال براي انجام يك مسابقه فوتبال به قم بيايد. به همين خاطر استقبال مردم قم هم از اين بازي بسيار زياد بود، به طوري كه همه سكوهاي ورزشگاه حيدريان [محل انجام بازي] كاملا پر شده بود و حتي بسياري از تماشاگران دور زمين ايستاده و نشسته بازي را تماشا مي‌كردند.»

ناصر حجازي گفت مگر طلبه‌ها هم فوتبال بازي مي‌كنند؟!

عابدي كه حالا مدرك مربيگري درجهC آسيا را هم دارد و در عرصه مربيگري فوتبال هم مشغول به فعاليت است، ادامه مي‌دهد: «بازي زيبايي بود. يادم هست كه تا دقيقه 85 بازي،‌ دو تيم مساوي بودند كه در اين دقيقه من از فاصله حدودا 20 متري با شوتي سركش دروازه استقلال را باز كردم. اين برد تيم ما روز بعدش، تيتر يك بسياري از روزنامه‌هاي ورزشي شد. پس از پايان بازي هم وقتي به ناصر حجازي گفتند كه يك طلبه به استقلال گل زده، باورش نشده بود و حتي برگشته و گفته بود «مگر طلبه‌ها هم فوتبال بازي مي‌كنند؟!» خلاصه ما آن روز با يك تيم محلي، تيم قدرتمند استقلال را با ستارگاني چون جواد زرينچه، عبدالصمد مرفاوي، رضا حسن‌زاده و عليرضا اكبرپور شكست داديم و مهم‌تر اين كه به آقاي حجازي هم نشان داديم كه طلبه‌ها هم بلدند فوتبال بازي كنند!»

طلبه‌اي كه عضو هيات رئيسه فدراسيون شد!

عباس محمدي آملي،‌ طلبه 35 ساله درس خارج فقه نيز كه هم‌اكنون مشاور عالي رئيس فدراسيون ووشو و نماينده سازمان تربيت بدني در هيات رئيسه اين فدراسيون است، با بيان اين كه فعاليت ورزشي‌اش را در سال 62 و تحت مربيگري برادر شهيدش «عليرضا» آغاز كرده است،‌ گفت: «بنده تحصيلات حوزوي‌ام را از سال 69 آغاز كردم و يك سال بعد در قم به طور جدي آن را ادامه دادم و در حال حاضر نيز 6 سال است كه تحصيلات خارج فقه و اصول را دنبال مي‌كنم، ضمن اين‌كه كارشناس ارشد فلسفه هستم و مدرك دكتراي افتخاري اين رشته را هم از دانشگاه پنجاب پاكستان گرفته‌ام»

زندگي در خانواده ورزشي

نايب رئيس سابق فدراسيون ووشو كه به گفته خودش مدرك مربيگري 8 رشته ورزشي را دارد، مي‌گويد: «از آنجا كه ورزش در خانواده ما همواره مطرح بوده و حتي پدرم جزو پهلوانان ورزش زورخانه‌اي بوده، از همان دوران نوجواني من علاقه زيادي به ورزش داشتم ضمن آن‌كه بعد فرهنگي و اخلاقي ورزش هم برايم بسيار مهم بود به همين خاطر وقتي كه براي تحصيلات حوزوي وارد قم شدم در همان زمان دوره‌هاي ورزشي براي طلاب علاقه‌مند برخي مدارس علميه قم مي‌گذاشتم و خودم هم به طور متوسط هفته‌اي 3 جلسه ورزش مي‌كردم.»

ورزش خودجوش

از او كه كمربند مشكي‌ دان 8 سبك جهاني فول كيك بوكسينگ را دارد، در مورد اشتياق طلاب جوان به ورزش پرسيدم كه جواب داد: «ببينيد الان طلبه‌ها به صورت خودجوش به ورزش كردن مي‌پردازند و متاسفانه مديران حوزه چندان به دنبال اين بحث‌ها نيستند و براي ورزش طلاب، قدم چنداني برنمي‌دارند، اما با اين حال طلبه‌هاي جوان، با علاقه و شوق زياد در رشته‌هاي دلخواه خود كار مي‌كنند.» او اين را هم اضافه كرد كه طلبه‌ها البته ورزش را در كنار تحصيل!‌ پيگيري مي‌كنند:

«حقيقتش را بخواهيد براي خود من كه از سال 73 تا 82 يعني حدود 10 سال در مسابقات داخلي و بين‌المللي بسياري شركت كرده و چندين بار هم قهرمان شده‌ام، ورزش نه تنها مشكلي براي تحصيلم به وجود نياورده، بلكه به دليل نشاط و شادابي‌اي كه به من مي‌دهد، مرا ياري مي‌كند كه بهتر درس بخوانم.»

طلبه‌ها را دست‌كم گرفته‌اند

علي مومني، طلبه پايه هشتم حوزه است. مومني نه تنها ورزش مي‌كند بلكه يكي از طلاب ممتاز حوزه هم هست. در كنار اينها نيز كاراته‌كاري ماهر است و رتبه‌هاي اول تا سوم مسابقات استاني را هم تا به حال به دست آورده از او كه درباره نوع نگاه هم‌سن‌وسالانش به طلاب ورزشكار مي‌پرسم جواب مي‌دهد: «واقعيت مطلب را بخواهيد، هنوز هم بسياري از مردم علي‌الخصوص جوانان نمي‌دانند كه طلبه‌ها هم اهل ورزش كردن هستند چه برسد به اين‌كه بدانند خيلي از همين طلاب، در حال حاضر به طور جدي در ورزش قهرماني كار مي‌كنند و به قول معروف در رشته‌ مورد علاقه‌شان براي خودشان كسي هستند!‌ و با وجود اين‌كه جشنواره‌هاي مختلف ورزشي طلاب در سال‌هاي اخير، از جمله همين امسال در قم و ديگر شهرها برگزار شده هنوز هم بسياري از مردم فكر مي‌كنند كه طلبه‌ها فقط به تحصيل و عبادت مي‌پردازند و حال و حوصله ورزش كردن ندارند، در صورتي كه اصلا اين طور نيست. البته يك بخش اين مساله برمي‌گردد به اين‌كه در اين‌باره در رسانه‌ها اطلاع‌رساني خوبي نشده است و روزنامه‌هاي ورزشي هم علاقه چنداني به درج اخبار و فعاليت‌هاي مربوط به ورزش طلاب از خود نشان نمي‌دهند.»

هزينه ورزشمان با شهريه نمي‌خواند!

علي‌اكبر رحماني، طلبه پايه ششم هم ضمن ابراز خوشحالي از راه‌اندازي انجمن ورزشي طلاب به برخي از مشكلات ورزشي طلبه‌ها اشاره كرد: «متاسفانه در بدنه حوزه محل خاصي براي ورزش‌هاي جمعي در نظر گرفته نشده، به همين خاطر ما مجبوريم با صرف هزينه‌هاي زياد كه عموما با شهريه‌مان جور در نمي‌آيد، براي فعاليت ورزشي به باشگاه‌هاي داخل شهر برويم.»

به اعتقاد اين طلبه كشتي‌گير، ورزش كردن در عبادت، تحصيل و همه شوون زندگي طلاب، اثر مي‌گذارد: «يكي ديگر از مشكلات طلبه‌ها براي ورزش كردن اين است كه گاها ساعت باشگاه با ساعت كلاسي تداخل دارد كه بايد براي اين مسائل هم در خود حوزه و مديريت آن فكري شود، ولي با همه اين مشكلات، حضور در جمع جوانان و اثرگذاري فرهنگي در محيط‌هاي ورزشي براي شخص من خيلي شيرين و دلنشين است، ضمن آن‌كه از جهت فرهنگ‌سازي در ورزش كه امروزه يك نياز جدي است، خيلي مهم و موثر است.»

تماشاي فوتبال در ورزشگاه

محمدرضا شاهواروقي، طلبه 28 ساله درس خارج فقه حوزه است، او كه در سال جاري بيشتر بازي‌هاي تيم صباباتري را در قم از نزديك تماشا كرده، مي‌گويد: «وقتي رهبر معظم انقلاب و بسياري از مراجع تقليد ما، اهميت زيادي به ورزش مي‌دهند واقعا حيف است كه يك طلبه از اين عرصه دوري كند و نسبت به شادابي جسم خود بي‌تفاوت باشد! بنده خودم ضمن آن‌‌كه لااقل هفته‌اي يك جلسه به اتفاق دوستان طلبه به سالن فوتبال مي‌روم، بيشتر بازي‌هاي صباي قم را در صورت امكان و داشتن وقت در ورزشگاه يادگار امام(ره)‌ قم مي‌بينم، هر از گاهي هم نگاهي به روزنامه‌هاي ورزشي مي‌اندازم؛ البته اين را بگويم كه همه اين فعاليت‌ها در ساعات به اصطلاح اوقات فراغت انجام مي‌شود نه زمان درس و بحث طلبگي!»

وقتي رهبرمان ورزش مي‌كند ما چرا نكنيم

اين طلبه كرمانشاهي همچنين خاطرنشان كرد: «پيشينه بحث ورزش در اسلام بسيار روشن است. اسلام معتقد است كه جسم و روح هر دو نيازمند توجه هستند و به همين خاطر ما مي‌بينيم كه بسياري از علماي ما به آن توجه داشته‌اند به گونه‌‌اي كه مثلا در مورد حضرت امام(ره)‌ مي‌گويند كه ايشان تا پايان عمر خود، پياده‌روي را رها نكرد، رهبر معظم انقلاب هم كوهنوردي و پياده‌روي‌شان زبانزد خاص و عام است، البته درخصوص طلبه‌ها لازم مي‌دانم اين نكته را هم متذكر شوم كه توجه بيش از حد طلاب به ورزش قهرماني به اين دليل كه ممكن است آنها را به فعاليت‌هاي علمي و تبليغي كم توجه كند، چندان مطلوب نيست و به همين خاطر من اگرچه از ورزش قهرماني خوشم مي‌آيد، اما به دليل لباسي كه بر تن دارم، چندان به سمت و سوي آن نرفته‌ام.»

يك گوشه دنج

به هر حال برخلاف تصور خيلي‌ها تعداد جوان‌هاي ورزشكار در حوزه‌هاي علميه كم نيست، جواناني كه هم درس مي‌خوانند و هم ورزش مي‌كنند، جوان‌هاي حوزه علميه اين روزها در همه زمينه‌اي فعاليت مي‌كنند تا نشان دهند اسلام به همه چيز توجه دارد.

سيدمحمد‌مهدي موسوي
تصویر کوچک شده
فرستنده مهمان در تاريخ ۱۳۸۷/۹/۲۱ ۲۲:۳۰:۰۰ (1057 بار خوانده شده) اخبار فرهنگی و ورزشی(بخش مصاحبه ها)
تصویر کوچک شده
در چه مسابقات وچه مقطعي (شهرستاني ، استاني
،كشوري،جهاني) شركت كرديد؟چه مقامي؟

جشنواره خوارزمي برگزيده استاني و لوح سپاس
جهاني آلمان بهترين طرح ولوح سپاس ونيز در سوئيس مدال نقره ، اسم طرح پمپ مغناطيسي، همراه تيم 3نفره با ياشار طيارو طرح بعدي گشت آور كلاه ايمني تيم 3نفره ياشار طيار ومحمد سليماني

وضعيت تحصيلي در دوره ابتدايي،راهنمايي ،دبيرستان
وضعيت درسي تا راهنمائي خوب بوده هنرستان افت تحصيلي بخاطر رفت وآمدها

در چه رشته اي تحصيل مي كنيد؟
در دانشگاه آزاد معماري ترم 1 وعلاقه دارم

در كدام درس ضعيف بوديد يا آن را دوست نداشتيد؟
دوران راهنمائي علوم

دوست داريد در چه رشته اي ادامه ي تحصيل بديد؟وتحقيق كنيد؟
معماري نقشه كشي

مشوق شما در اختراعات؟
در رشته معماري پدرم وبراي اختراعات دوست معلم ومدير

آيا باكانون فرهنگي آموزش قلم چي آشنايي داريد؟
خير

چه كساني از نخبگان را مي شناسيد تا براي مصاحبه معرفي كنيد؟
سعيد گلدوز ورودي بهمن ماه معماري است

در پايان هرگونه سخني يا پيام كه داريد .پيام به مسئولين براي همكاري بيشتر وارائه تسهيلات به مخترعين

مسئولين كشور ذيربط چگونه مي توانند از توانمنديهاي شما براي كشور استفاده كنند.
مسئولين كشوري امكانات زيادي منجمله سايت وتسهيلات مادي از طريق مركز پيشرو در اختيار مخترعين جوان قرار دهند.

نظرتان در مورد سايت كانون فرهنگي .
نظرمان راجع به سايت كانون گنبد وبخش معرفي نخبگان شهر ستان گنبد بسيار خوب است.

Design & Hosting By: ilyadgonbad.com